Stolarstwo Dzierla i Syn

Historia firmy

Firmę założył Zygmunt Dzierla Senior w 1933 roku. Pierwsza siedziba mieściła się przy ul. Żurawiej w Warszawie, a od wojny - przy ul. Kazimierzowskiej 75 w Warszawie. Od roku 1962 siedziba firmy znajdowała się przy ul. Goplańskiej 28 w Warszawie. Od 1980 zakład prowadzili Zygmunt Dzierla i jego syn Zygmunt Antoni Dzierla.

Od roku 2006, w którym zmarł Senior rodziny, firmę prowadzi Zygmunt Antoni Dzierla z synem Maciejem Zygmuntem.

Od początku istnienia firma wykonuje meble i inne wyroby z drewna.

Po wojnie właściciel wraz z pracownikami brał czynny udział w odgruzowywaniu w odbudowie zniszczonej Warszawy.

Firma wykonywała wyposażenie wnętrz dla szkół, szpitali, kościołów i wyższych uczelni – Szkoły Głównej Handlowej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Uniwersytetu Warszawskiego, m.in. do Audytorium Maksimum na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 60-tych i 70-tych wykonywała meble przeznaczone na eksport przez Centralę Handlu Zagranicznego „Prodimex”.

Od 1974 roku do 1994 wykonywaliśmy elementy wystroju wnętrz dla Zamku Królewskiego w Warszawie. Aktualnie znajduje się w nim około sześciuset sztuk naszych wyrobów zdobiących jego komnaty.

W latach 80-tych firma eksportowała swoje wyroby poprzez T.E.I „Remex”, „Warimex” oraz „Sztuka Polska”.

Aktualnie wykonujemy meble i inne wyroby z drewna dla odbiorców indywidualnych oraz firm.

W naszej pracowni powstają przedmioty według wzorów własnych, jak również dostarczanych przez naszych klientów. Odtwarzamy meble z zachowanych szkiców, zdjęć lub fragmentów mebli. Projektujemy meble i wnętrza zgodnie z różnymi stylami.

Za nasze produkty otrzymaliśmy wiele złotych medali i innych wyróżnień na wystawach i targach meblowych.

Technologie

W naszej pracowni wykonujemy meble i inne wyroby z różnych materiałów. Są to m.in. płyta wiórowa, MDF, płyta wiórowa laminowana, płyty oklejane fornirami naturalnymi lub modyfikowanymi.

Stosujemy drewno lite i okleiny o odpowiedniej wilgotności i jakości.

Wykorzystujemy krajowe gatunki drewna, takie jak orzech, dąb jesion oraz importowane, jak np. orzech amerykański, mahoń, sapeli czy meranti.

Przy zdobieniu mebli stosujemy listwy profilowane i elementy rzeźbione, możemy także zastosować intarsję czy inkrustację.

Powierzchnie wykańczamy zgodnie z życzeniem klienta.

Technologia wykonywania wyrobów z drewna w naszej pracowni jest oparta na wykorzystaniu kunsztu pracy ręcznej, przy niezbędnym wykorzystaniu maszyn.

Na nasze wyroby jak dotąd nie mieliśmy reklamacji.